Güzel insan…
Vefalı bir dost…

Gaziantep’in yetiştirdiği önemli bir şahsiyet…
Hepimiz için iyi bir idol olan, nam-ı diğer Bedri Hoca…
Allah mekânını cennet eylesin, nur içinde yatsın…

Rahmetli Bedri Hoca ile yollarımız 1992 yılında kesişti. O zaman tercümanlık ve yeminli mütercimlik yapıyor ve bir vakıfta manevi eğitimci olarak çalışıyordu. Haftada bir gün esnaf ve iş adamlarına ders veriyordu. Ben de o derslere devam ediyor, manevi yönlerimi geliştirmeye çalışıyordum. Üzerimizde manevi emeği çok. Allah kendisinden binlerce kez razı olsun.

Bedri Hoca, engin bir bilgi birikimine sahipti. Yalnızca dini konularda değil, dünya meseleleri üzerine de engin bir bilgisi vardı. Güler yüzlü, hareketli, çalışkan, ciddi, dava sahibi bir insandı. Kendisini çok iyi yetiştirmiş, çok okuyan ve araştıran ender bir şahsiyetti.

Bir gün bana “Beni siyasete davet ediyorlar, Refah Partisi İl Başkanı ol, diyorlar.” dedi. Ben de “Aman Hocam, Gaziantep’te manevi şahsiyet olarak 2-3 kişisiniz, siyasetçi bulunur ama yetişmiş hoca eksikliği var” dedim. “Haklısın Ahmet Bey” dedi. Ama rahmetli Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hocamızın ısrarı ile il başkanı oldu. Benim siyaset hayatım da Bedri Hocam ile başladı.

İl yönetimine girmeyi istemememe rağmen emrivaki yaparak parti yönetimine aldı. Beraber çalıştığım dönem içinde kendisinden siyasi manada çok şey öğrendim. Olaylara yaklaşırken çok sabırlıydı ve metanetliydi. Özellikle kendisini ilgilendiren konularda oldukça sabırlı davranır ve kötü bir durumla karşılaşması durumunda ise “Bu da benim dünyadaki imtihanım” derdi. Hiç bir sıkıntısını da çevresi ile kolay kolay paylaşmazdı.

Kısa ömründe arkasında müspet izler bıraktı. Yaşasaydı hem Türkiye’ye hem de Gaziantep’e önemli hizmetleri olabilirdi. Çünkü Bedri Hocalar çok kolay yetişmiyor, yerleri doldurulmuyor, doldurulamıyor. Ama insanın elinden bir şey gelmiyor. Takdir-i İlahi…

21. Dönem Fazilet Partisi Gaziantep Milletvekilimiz ve TBMM Susurluk Araştırma Komisyonu Sözcüsü merhum Mehmet Bedri İncetahtacı Hocamız, 21 Kasım 1999’da havayoluyla Almanya’nın Köln kentine hareket etmek üzere Ankara Esenboğa Havalimanına giderken geçirdiği trafik kazasında yaşamını yitirdi. Aramızdan ayrıldığında sadece 39 yaşındaydı. Ölümü üzerine çeşitli senaryolar üretildi ve konuşuldu.

İyi bir eş, iyi bir aile babası ve örnek alınacak insandı…
Mekânı cennet, toprağı bol olsun…
Nur içinde yat sevgili Bedri Hocam…
Her zaman dualarımızdasın…

Paylaş: